Григор е на финал в Маями

30.03.2024 / 07:20 3

кадър; ATP Media

Първата ракета на България - Григор Димитров, се класира за финала в турнира от сериите “мастърс” в Маями, САЩ.

Това стана след като 32-годишният хасковлия спечели по фамозен начин гладиаторска битка за 2 часа и 39 минути срещу олимпийския шампион и световен номер пет - Александър Зверев, с 6:4 6(4):7 6:4.Двамата съперници изиграха мач на завидно темпо, като нието един от тях не позволи да се срине физически или психически дори за момент.

Те демонстриаха отличен сервис и до деветия гейм в откриващия сет не позволиха успешен ретур на съперника си. Димитров обаче събра сили и при 5:4, когато посрещаше, направи неочаквано изригване, с което обърна при изоставане от 0:30 и затвори първата част в своя полза, предава Спортал.

Във втория сет отново имаше абсолютен паритет и в играта, и в резултата дълго време, като Григор отново поведе с 5:4 и принуди Зверев да сервира за оставане в мача. Германецът показа, че е жив и се измъкна в следващите три гейма от неочаквани ситуации и доведе нещата до тайбрек, който спечели категорично със 7:4.

Заключителната част започна отлично за олимпийския шампион и той задаваше темпото до петия гейм, но след това волята на първенеца от Бризбън надделя и последният спечели три поредни гейма. Тогава Зверев изигра успешно сервирането за оставане в мача, но Димитров избухна отново в десетия гейм и го спечели на нула, взимайки още първия мачбол.

Удивителното е, че Григор Димитров изигра на пълни обороти този мач, след като по-малко от 24 часа по-рано българинът смачка с 6:2 6:4 втория в ранглистата на ATP - Карлос Алкарас.

Сега във финалния сблъсък за отличието Димитров ще играе с Яник Синер. От края на единия до началото на другия двубой 32-годишния хасковлия ще има малко над 15 часа, тъй като мача със Зверев завърши към 4:00 часа българско време на 30-и март, а двубоят със Синер е насрочен за 19:30 същият ден.

Италианецът стигна до схватката, след като осъществи истински погром срещу руснака Даниил Медведев с 6:2 6:1.