Григор отпадна в Торонто след поражение срещу Андерсън

10.08.2018 / 22:08 1

Rogers Cup, 1/4-финал
Григор Димитров – Кевин Андерсън 2-6 2-6

Григор Димитров отпадна от Мастърса в Торонто, след като допусна поражение от финалиста на тазгодишния Уимбълдън Кевин Андерсън с 2-6 2-6. Топ тенисистът ни не успя да достигне оптимално ниво на представяне и да намери рецепта срещу тежките сервиси на съперника си и солидната му игра.

Победителят ще играе за втори път в кариерата си на 1/2-финал на Мастърс турнир, а там очаква Александър Зверев или Стефанос Циципас.

Tennis TV@TennisTV

Do as Grigor says!

Watch his quarter-final v Kevin Anderson LIVE now on Tennis TV 🙌

· Rogers Cup

Информация за реклами в Twitter и поверителност

Андерсън разчиташе сервиса на съперника си, което му позволяваше да влиза по-агресивно в разиграванията. Южноафриканецът чистеше и линиите от форхенд, а в петия гейм си осигури и три поредни точки за пробив, като при 30-40 с ретур уинър материаизира брейк.

Кевин затвърди със сервис гейм на 15 и покачи на 4-2, а солидният аванс, който натрупа, се отрази негативно на Димитров, който започна да прави повече грешки и допусна втори пореден пробив – 2-5.

Световният №6 сервираше за сета, дръпна 40-0 и реализира третия сетбол – 6-2.

Спадът в представянето на първата ни ракета се задълбочи и в първия гейм от втория сет Димитров изостана 0-40, като Андерсън се възползва още от първия брейкбол – 0-1.

No stopping powerhouse shots @KAndersonATP, even on the move!

Финалистът от тазгодишния Уимбълдън затвърди, а до 4-2 вкарваше 65% първи сервис, като спечели 10/11 точки в тези случаи. От друга страна, грешките на Димитров преобладаваха, а българинът прекалено рядко търсеше да изгражда атаки върху бекхенда на опонента си.

Изходът на мача стана ясен в седмия гейм, когато Андерсън направи двоен брейк, с който авансът му стана 5-2. При този резултат световният №6 сервираше за победата и остана непоклатим – 6-2.