Григор с лесна победа на старта на Мастърс турнира в Шанхай

08.10.2023 / 11:12 0

снимка: Булфото

Григор Димитров победи Александър Вукич (Австралия) с 6:4, 6:3 във втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай с награден фонд 8,8 милиона долара.

Първата ракета на България не срещна трудности в първия си мач на турнира и спечели в два сета за 1:24 часа игра.

Срещата трябваше да се проведе вчера, но бе отложена за днес заради дъжд, предава БТА. 

Григор Димитров, който е поставен под номер 18 в схемата на турнира в Шанхай, не даде нито една възможност за пробив на съперника и постигна рутинен успех. Българинът проби подаването на съперника в третия гейм и спечели първия сет с 6:4. Във втория хасковлията бе още по-убедителен - стартира с пробив в първия гейм и добави още един в деветия, като затвори мача с първия си мачбол за 6:3.

В третия кръг Димитров очаква победителя от срещата между Бейбит Жукаев от Казахстан и руснака Карен Хачанов.  

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама