Григор спаси 5 мачбола, но изгуби от 53-тия в света в Мадрид

03.05.2021 / 14:49 1

Снимка Булфото, архив

Кошмарна загуба записа Григор Димитров още в първия си мач на престижен турнир по тенис. Най-добрият български тенисист загуби още на старта на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид, макар да игра смело, спасявайки цели пет мачбола.  Нашето момче откри днешната програма с мач срещу южноафриканеца Лойд Харис и беше тежък фаворит на хартия, но загуби неприятно с 3:6, 6:3, 6:7 (5).

Харис, който е №53 в световната ранглиста, пребори хасковлията в решаващия и много равностоен трети сет, в който си позволи дори да пропусне три мачбола при подаването на Димитров в осмия гейм.

Лойд водеше с 5:2, но допусна пробив, когато сервираше за победата в деветия гейм и тайбрек трябваше да определи победителя. В него двамата си размениха по два мини-пробива в първите шест разигравания и очевидно бяха нервни. Драмата стана пълна, защото при 6-3 Харис докосваше победата, но пропусна още два мачбола, за да завърши мача в 12-ото разиграване в тайбрека.

Българинът постигна само три аса (при три двойни грешки), срещу 12 за неговия съперник, който направи и само две двойни грешки. Това беше първи мач между двамата, пише gol.bg.

Григор пък изигра първи официален двубой след операцията на зъб вследствие на инфекция, която му попречи да вземе участие в Барселона и Ещорил в последните две седмици.