Григор спаси два мачбола и отмъсти на Джазири в тричасов дуел

26.04.2018 / 17:13 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона. Гришо постигна много труден успех над 88-ия в света Малек Джазири (Тунис). Хасковлията се наложи със 7:5, 3:6, 7:6 (8) и взе реванш от съперника си за загубата в Дубай в края на февруари. В следващия кръг Димитров ще играе срещу победителя от мача между Пабло Кареньо-Буста (Испания) и Адриан Манарино (Франция).

Срещата започна равностойно и двамата печелеха подаванията си до петия гейм. Тогава Джазири направи пробив, а след това го затвърди. Гришо успя да върне брейка за 4:4. След това двамата печелеха собствените си сервис-геймове до 6:5 в полза на Димитров. След това българинът стигна до три сетбола при подаване на тунизийския си съперник, но не успя да се възползва от тях. Гришо стигна и до пети сетбол, който спечели и поведе с 1:0 в мача.

Втората част от мача започна с ранен пробив в полза на Джазири още в първия гейм. След това двамата печелеха своите подавания. Гришо имаше шанс да върне брейка в четвъртия гейм, когато пропусна три брейкбола. Равностойната игра продължи до деветия гейм, когато тунизиецът направи нов пробив. При това на нула, за да спечели сета с 6:3 и да изравни резултата в мача.

В самото начало на третата част Григор имаше две възможности за пробив, но те се оказаха недостатъчни и Джазири се пребори за първия гейм в този сет. С гейм на нула след това Димитров най-сетне прекъсна серията на противника си и не допусна ранно изоставане в третия сет.

Куп грешки от форхенд на Григор в четвъртия гейм донесоха пробив на Джазири, който тунизиецът затвърди и авансът му в резултата стана 4:1.

В следващите минути Григор стабилизира играта си първо взе убедително подаването си за 2:4, а после проби на 15, за да се доближи максимално до съперника си в резултата.

След подновяването на играта Григор бе на две точки от поражението при 0:30, но със серия от 4 поредин точки изравни за 5:5. При 5:6 Димитров отново трябваше да се измъква от 0:30, а при 30:40 противникът му имаше мачбол, но българинът все пак се справи и се добра до тайбрек.

Там той спаси два мачбола и успя да спечели с 10:8