Григор стартира слабо срещу Гофен, но се пребори лъвски за първия сет

30.10.2019 / 16:25 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров сечели току-що първия сет на двубоя от втория кръг на Мастърса в Париж срещу Давид Гофен.

Мачът не започна добре за нашето момче, тъй като белгиецът успя да го пробие рано-рано за 2:1. Хасковлията обаче се справи и върна пробива за 3:3, а при 6:5 в своя полза записа втори брейк срещу своя съперник и така спечели първия сет.

До секунди започва втория сет.

Първата ракета на България преодоля представителя на домакините Юго Юмбер вчера и така си уреди поредна среща с Гофен, която е девета помежду им. В осемте мача помежду си до този момент хасковлията има сериозен превес. Той е записал цели седем успеха срещу само един за белгиеца. Последната победа на Григор над Гофен бе през миналата година на турнира в Монте Карло. Най-значимата обаче бе през 2017 година в Лондон, когато българинът надделя над днешния си съперник във финала на Nitto ATP Finals със 7:5, 4:6, 6:3 и спечели най-голямата титла в кариерата си до този момент.

Димитров се намира в горната половина на таблицата и ако успее да отстрани Гофен днес, то в третия ще срещне Доминик Тийм, който победи Милош Раонич. Най-голямата изненада досега в Париж е отпадането на Данийл Медведев, който бе в същата четвъртина.