Григор започва срещу американец защитата на титлата от “Куинс”

13.06.2015 / 21:29 1

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започва защита на титлата си от турнира “Куинс” в Лондон срещу американеца Сам Куери. Като шампион от миналата година българинът участва в тегленето на жребия.

Досега Григор и Куери имат един изигран мач. Във Вашингтон преди 2 г. нашото момче победи с 6:3, 6:2, пише 24chasa.bg.

При нов успех Димитров ще срещне във II кръг Жил Мюлер или Михаил Южни. При нова победа пък българинът ще се класира за четвъртфинал, където по всяка вероятност ще му предстои двубой с водача в схемата Анди Мъри.

Фелисиано Лопес, който бе съперникът на Димитров на финала миналата година, може отново да се изправи срещу Григор, но този път на полуфиналите.

В долната част на схемата пък попаднаха Стан Вавринка, Рафаел Надал и Милош Раонич, с които Димитров може да играе чак на финал.

Шампионът от “Ролан Гарос” Вавринка ще има за съперник в първи кръг Ник Кириос, а Надал играе с Александър Долгополов. Григор и Стан са партньори на двойки в този турнир.

Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!