Гришо би трудно казахстанец в Ротердам и стана №1 в интересна класация

16.02.2024 / 16:16 2

Редактор: Александър Дечев

Кадър: Макс спорт

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели със 7:6,(2), 3:6, 6:4 двубоя си от четвъртфиналите на турнира от сериите ATP 500 в Ротердам срещу казахстанеца Александър Шевченко. Срещата в Нидерландия продължи един час и 59 минути и бе доста оспорвана.

В първия сет двамата съперници постоянно взимаха своите подавания и така се стигна до тайбрек при 6:6. В него българинът направи ранен минипробив, а след това и още един, което му помогна да спечели със 7:2.

Вторият сет обаче тръгна лошо за хасковлията. Той загуби още първия си сервис гейм, за да поведе съперникът му с 2:0. До края на тази част не се стигна до нови пробиви, въпреки че при 3:5 в свой ущърб Гришо имаше два брейкбола, но ги пропусна и така загуби с 3:6. Това бе първия сет, който той губи в този турнир.

Третият сет също бе изключително оспорван. Двамата печелеха своите подавания до 5:4 в полза на българина, когато той направи пробив на 0 срещу съперника и затвори мача с 6:4.

В следващия кръг Гришо ще срещне победителя от двубоя Андрей Рубльов - Алекс де Минор. Той игра на полуфинал и през миналата година в Ротердам и така успя да защити точките си. Нашето момче е много близо завръщане в Топ 10 на световната ранглиста.

С успеха си днес българинът поведе и в любопитна класация. Той вече е №1 по спечелени мачове през 2024 г. с 13 победи от 15 изиграни срещи.