Гришо помете австралиец в Бризбейн и чака Рафаел Надал

05.01.2024 / 10:28 0

Редактор: Александър Дечев

Кадър: Макс спорт 3

Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава прекрасното си представяне на турнира в Бризбейн от веригата ATP 250. В двубой от четвъртфиналите хасковлията надигра австралиеца Ринки Хиджиката с 6:1, 6:4. Двубоят продължи един час и 17 минути.

32-годишният българин не даде почти никакви шансове на съперника си през първия сет, спечелвайки го с 6:1. Във втората част 71-вият в света представител на домакините се представи по-добре и взе четири гейма. Българинът направи 12 аса в срещата.

На полуфиналите Гришо може да срещне бившия №1 в световния тенис Рафаел Надал, който се завърна на корта след дълго отсъствие заради контузия именно на този турнир. За целта първо испанецът трябва да се справи срещу Джордан Томпсън, като мачът им започва в 12 ч. българско време. За другия полуфинал се класираха Роман Сафиулин и Холгер Руне.

Припомняме, че на старта на надпреварата в Австралия Димитров обърна бившия лидер в световната ранглиста Анди Мъри от 0:1 до 2:1 сета, а след това даде само три гейма на германеца Даниел Алтмайер.

Полуфиналните мачове на турнира в Бризбейн са утре.