Гришо върна втория пробив и изравни резултата срещу Гофен на големия финал в Лондон

19.11.2017 / 20:54 1

Григор Димитров играе с Давид Гофен в мача за титлата на финалния за годината турнир на ATP в английската столица Лондон. Срещата се излъчва пряко в родния ефир по БНТ, Диема и Мтел Спорт1.

Финалът започна зле за Гришо, който допусна пробив още в първия гейм. Давид Гофен имаше две възможности да го направи и се възползва при втората, за да поведе в резултата. Димитров веднага отвърна на удара и проби първото подаване на Гофен. Българинът също като съперника си в първия гейм получи два шанса за пробив и при втората изравни резултата в сета, след като белгиецът прати топката в аут. В третия гейм Гофен поведе с 40-0 и имаше три брейкбола, реализирайки третия от тях за втория си пробив в сета. До този момент нито един от двамата не спечели подаването си. Едва в четвъртия гейм белгиецът успя да спечели на свой сервис и да затвърди втория си пробив. Димитров на свой ред също за първи път в мача взе свое подаване и намали изоставането си до 2:3, въпреки че геймът бе доста равностоен. Белгиецът веднага възстанови преднината си от два гейма, след като сравнително лесно взе шестия гейм на свой сервис. Гришо записа първия си ас в седмия гейм и го спечели доста бързо, за да остане в битката за спечелване на първия сет. Гофен направи двойна грешна на своето подаване в равностойния осми гейм и Димитров веднага се възползва, за да запише втори пробив и да изравни резултата, предаде "Блиц".

ГРИГОР ДИМИТРОВ - ДАВИД ГОФЕН 4:4

Шампионският мач противопоставя Григор и Гофен за шести път, като до момента балансът е четири на една победи в полза на българина. Последната среща помежду им бе преди броени дни, в груповата фаза на турнира, когато първата ни ракета разгроми белгиеца с 6:0, 6:2. В останалите два мача в своята група Григор Димитров преодоля австриеца Доминик Тийм и испанеца Пабло Кареньо Буста. В последната си стъпка преди финала българинът надделя драматично над Джак Сок, с което си гарантира и рекордното за своята кариера трето място в ранглистата на ATP.

Гофен постигна престижен успех в предварителната група срещу световния Рафаел Надал, а в решаваща битка за второто място той прекърши съпротивата на Диминик Тийм. Най-изненадваща бе победата на белгиеца в полуфинала срещу Роджър Федерер, извоювана след обрат в три сета.