Гришо включи турбото и даде само един гейм на германец в Маями

26.03.2024 / 07:32 0

Кадър: Макс спорт

Най-добрият български тенисист Григор Димитров прегази само за 47 минути 56-ия в света германец Яник Ханфман с 6:1, 6:0, за да се класира за трети път в кариерата си за осминафиналите на “Мастърс”-а в Маями.

Гришо беше опустошителен на корта и не просто загуби само един гейм, но и не даде никакви шансове на противника да си помисли, че може да спечели рутинно разиграване, пише "Спортал".

Разликата в класите беше толкова сериозна, че някой можеше да си помисли, че Ханфман има физически проблеми. Самият Димитров го попита след края на мача дали е бил добре, а германецът отговори красноречиво: “Прекалено добър си за мен”. Във втория сет българинът загуби общо шест точки.

В следващия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу Хуберт Хуркач, победил Себастиан Корда  със 7:6 (7:5), 6:7 (5:7), 6:3.