"Грийнпийс": Екокатастрофа в Черно море! 4300 тона мазут са се излели след корабокрушението на руските танкери

16.12.2024 / 10:55 2

Кадър Телеграм

"Грийнпийс" предупреждава за възможна еко катастрофа в Черно и Азовско море заради разлива на 4300 тона мазут в района на Креченския пролив след сблъсъка на два петролни танкера, цитира Морето.

Разливът вероятно ще се определя от преобладаващите ветрове и течения, движещи се в момента на североизток, и ще бъде изключително трудно да се ограничи при настоящите метеорологични условия. Ако замърсяването се измие на брега, това ще доведе до замърсяване на бреговата линия, което ще бъде изключително трудно за почистване. Въздействието върху околната среда ще зависи от вида на разлятото масло, посочват от "Грийнпийс".

Заради лошите метеорологични условия операцията по спасяването на екипажа на единия от танкерите "Волгонефт 239" бе преустановена снощи.

От другия танкер "Волгонефт 212" са били спасени 13 моряци, които в момента са настанени в болница в Анапа.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
cron1 (преди 1 годинa)
Рейтинг: 165218 | Одобрение: -24312
Май украинците са им помогнали да потънат...
Марио Кроненберг
1
1
robotron2000 (преди 1 годинa)
Рейтинг: 63172 | Одобрение: 1052
ердоган ще навъси мустака тазгодишните пари от курортите като му спаднат

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама