Грузинският парламент прие закона за "чуждестранните агенти"

02.05.2024 / 00:53 0

кадър: Нова тв 

По време на обсъждането е имало сблъсъци на протестиращи и полиция

Грузинският парламент одобри на второ четене проектозакона за "чуждестранните агенти", предаде „Ройтерс”. Агенцията допълва, че това законодателство от седмици поражда улични протести в държавата в Южен Кавказ.

За втора поредна вечер полицията използва сълзотворен газ и гумени куршуми срещу протестиращи в Тбилиси, недовлни от законопроекта за чуждестранните агенти. Тази вечер повече от 40 хиляди души излязоха по улиците на грузинската столица, след като парламентът одобри закона на второ четене, предава БНТ. 

Управляващата партия "Грузинска мечта" също организира демонстрация, но в защита на законопроекта, припомня „Ройтерс”.  При демонстрациите във вторник вечерта след побой, е пострадал лидерът на основната опозиционна партия в Грузия. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама