Хампарцумян: Аз съм пенсионер и взимам максималната пенсия

17.10.2022 / 12:51 13

Редактор: Александър Дечев

Кадър: "Нова телевизия"

Банкерът Левон Хампарцумян направи интересни разкрития за себе си в сутрешния блок на "Нова телевизия". Той участва в дискусия, свързана с вдигането на заплатите. 

"Около 1 милион души са напуснали България през последните десетина години. Съществена част от тях са работници, които в други системи и по-добре подредени икономики нямат нужда от профсъюзи да им вдигат заплатите. Просто си взимат високи заплати и са доволни. По същия начин е и тук. Да сте чули IT-тата да стачкуват за пари? Има сегменти, където уменията са дефицитни и там няма нужда от профсъюзи. Има сегменти, където има повече желания за доходи, без да има резултат. Работещите винаги трябва да имат очаквания и да се опитат да получат по-високо възнаграждение. Понякога трябва да си подобрят уменията, да научат нещо ново, да бъдат актуални в това, което правят. Като във всеки друг сектор", каза той.

След това той бе провокиран от икономиста към КТ „Подкрепа” Ваня Григорова да каже какви доходи има. "Аз съм пенсионер и получавам максималната пенсия. Имам и някакви наеми, инвестиции и т.н. Аз имам 50 години трудов стаж, включително в "Кремиковци". Не съм бил винаги някакъв банкер и нещо такова. Имам изобретения, които са помогнали на държавата да се живее по-добре. Имам един куп неща, които ми дават основание да искам да живея добре. Бил съм български работник, и от работническата класа и знам какво е", обясни той.

По повод на взимането на заеми от банки, Хампарцумян каза: "Кредитът е заем от вашите бъдещи доходи. Ако се чувствате уверени в доходите си и вярвате, че те ще нараснат, можете да си направите сметка колко кредит да изтеглите. Банката прави същата сметка, за да ви дисциплинира. Взимането на кредит и в добри и в лоши години, когато си на ръба на възможностите, не е добра идея, защото ситуациите се променят. Тези, които са взели кредити и изпитват затруднения, трябва да се договорят с финансовата институция да преструктурира кредита - да удължат срока или нещо друго да направят".


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
0
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 229219 | Одобрение: 45934
Добре, добре...Да не го обсъждаме!!!...Усмивка
1
0
kris (преди 3 години)
Рейтинг: 541489 | Одобрение: 101459
Серж, не лъжа.....При нас имаше денонощен въоръжен наряд и противно на устава, вместо да си изкарат останалите часове в караулното, някои от войниците се връщаха директно в спалното след последните часове и понеже дневалните спяха, пак в нарушение на устава, да не ги будят слагаха оръжието и пълнителите зад пирамидата......Там винаги имаше един, или два комплекта.....Полковник Иванов, Началник Щаба ме видя и привика.....Извадих пълнителя, облегнах оръжието на стената и си поговорихме по-мъжки......Така поиска той, да забравя звездите на пагона и да си кажа всичо.....Казах си го, разбра ме.....познаваше отлично капитан Митевски.....Подписа ми разрешително да отида до Военна болница, а там ми връчиха документ, да изкарам в стационара останалите десетина дни до уволнението....Има продължение, но ще ти го пусна по-късно.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
1
0
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 229219 | Одобрение: 45934
Крис....Прекалено холивудски звучи това с автомата, пълнителя и гонката из поделението...:woot: Все пак съм бил "известно време" в армията и имам спомени, как се "вземаше" оръжие, пълнител от пирамидата...Пък хеле - патрони....от погребите...8-)Ухилен Патрони имаше единствено на патронните дъсчици в касата на дежурната стая...:sideways: И то - само за двете смени от въоръжения наряд...;) Единият комплект винаги го нямаше защото беше в дежурния наряд, а другият чакаше новозастъпващите....
2
0
kaka (преди 3 години)
Рейтинг: 71213 | Одобрение: 9098
Той е готов да влезе в парламента! Милия Беден и нещастен пенсионер направо жив да го оплачеш.Те това си отгледахме в страната ни и сега ще им се радваме,а те ще се подиграват с нас.
2
2
kris (преди 3 години)
Рейтинг: 541489 | Одобрение: 101459
Серж, някои го правеха.....Произведаха ме сержант по заслуги, но капитан Митевски, ЗКПЧто  ме привика и ми каза, че е по негово настояване и трябва да си върна услугата, като се Услушвам.....Беше мръсен, гаден пееерас и аз му напълних бойните чепици с гипс....Вдигаха ни по тревога постоянно и на следващата тоя боклук беше в строя с редовите обувки....Полковник Каменски, командващия, го направи на две стинки.....Тия говеда са правени на един калъп, гадни, мазни и тъпи.....10 дни преди уволнението с 38 дни задръжка ме прати в карцера за това, че не съм присъствал на тъпата му политинформация......Грабнах автомата, сложих пълнител и го подгоних из поделението.....Грозеше ме затвор, но  заради заслуги ме оправиха.....До ден днешен съжалявам, че не го стигнах да му напълня тъпата комунистическа тиква с олово.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
4
2
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 229219 | Одобрение: 45934
Пак говориш глупости, Бийн!... Явно е, че наистина не си служил в армията, ами си изкарал сержантското училище на МВР в Горна Оряховица или Пазарджик....То си личи, де!....НИКОГА ЗКПЧ-та в армията не е вербовал войници за "уши"!!!... Прекалено тъпи бяха за тази работа:devil:...Имаше си други хора за това!...Теб просто нямам идея, кой малоумник те е вербовал...Сигурно са го изгонили за некадърност, след това....:silly:
3
4
MrBean (преди 3 години)
Рейтинг: 201820 | Одобрение: -1610
В Кремиковци Е БИЛ ...КОМСОМОЛСКИ СЕКРЕТАР,както всички агенти на ДС,вербувани от ЗКПЧто в армията...после знаете.
5
1
Нане (преди 3 години)
Рейтинг: 32309 | Одобрение: 5789
Еврейския арменец много нагъл беше и на държавна служба мошенник
6
1
kris (преди 3 години)
Рейтинг: 541489 | Одобрение: 101459
И като е пенсионер, защо не си купи въдици и да ходи за риба, а виси по телевизийките.....? Може да си купи и кошничка и да ходи в гората за гъПки.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
5
1
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 229219 | Одобрение: 45934
Много нагло копеле!!! И какъв е бил в Кремиковци? Може би - стоманолеяр?....Гняв
5
0
Радостин (преди 3 години)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Кажи за милионите взети от банката ти.
Всеки да си получи заслуженото !

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама