Хандбалист на „Локо“ се завърна в игра след две години
Хандбалистът на „Локомотив“ Йордан Попов се завърна в игра в мач от „А“ група след две години. През този период той се възстановяваше, след като претърпя операции на скъсани предни кръстни връзки на двете колена.
„Не може да се каже, че е на 100% готов за игра, но с времето се надявам да върне най-добрата си форма. Данчо е едва на 21 години и всичко хубаво в кариерата му предстои“, заяви за „Народно дело Седмицата“.
Дебют за „Локо“ записа привлеченото именно от Горна Оряховица ляво крило Димитър Грозев.
Карастоянов потвърди, че целта им напролет е да останат върха с пълен актив от точки преди плейофите за титлата. В момента варненският тим е в серия от 10 поредни победи. Остават му още 8 срещи.
Иначе в Локо вече мислят за двата двубоя от 1/8-финалите на „Чалъндж къп“ със „Слога“ на 25 и 26 февруари в Позега. Дотогава подопечните на Карастоянов ще изиграят още два мача – гостуване на шампиона „Фрегата“ на 12 февруари в Бургас, и ¼-финал за купата срещу „Спартак“ на 18 февруари в залата на Първа езикова гимназия.
„Слога“ започва участие в пролетния дял на сръбското първенство през февруари. Дори седмица преди сблъсъка с нас има здраво дерби. Не планирам обаче да го гледам. Достатъчно информация събрах за съперника от техни мачове по интернет и разполагаме с достатъчно време, за да изберем правилната стратегия и да се представим достойно“, каза още Карастоянов.
За Позега той ще пътува с 16 хандбалисти на 24 февруари. Доайен сред тях е вратарят Иван Иванов-Змея, който през лятото навършва 40 години.
„Не съм броил колко са ми мачовете в Европа. За мен е важно да продължа да пазя на „Локо“, докато чувствам, че съм полезен и имат нужда от мен“, каза за „Народно дело Седмицата“ Змея.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

