Хандбалистите на Спартак отпаднаха за Купата

16.12.2023 / 21:28 0

Снимка Фейсбук, Спартак Варна

Хандбалният Спартак Варна отпадна от турнира за Купата на България.

Състезателите на Веселин Станков изгубиха от втородивизионния Беласица с 31:32 (12:16) в Петрич и така домакините се класираха за четвъртфиналите.

Още един отбор от първа дивизия отпадна на старта на надпреварата. Габровският Чардафон елиминира гостуващия Фрегата (Бургас)  с 35:29 (15:13) в сблъсъка между двата елитни клуба.

За четвъртфиналите се класира ловешкият Осъм след победа  над Пирин 64 в Гоце Делчев с 34:20 (19:12). В регионално дерби Добруджа  (Добрич) разгроми втородивизионния Калиакра (Каварна) с 47:22 (27:14),  а НСА се справи с Кубрат като гост с 33:20 (17:8) и записа първа победа за полусезона, след като не успя да  спечели дори точка в осем изиграни мача в елита.

Левски пък надделя над Мартен 67 като гост с 46:37 (21:8) и също продължава напред.

Носителят на трофея Шумен 61 и миналогодишният финалист Локомотив (Горна Оряховица) стартират директно от четвъртфиналите, пише Sportal.bg.