Хандбалистките на България победиха и Исландия на Европейското в зала "Конгресна" (видео)

16.07.2019 / 08:23 0

Националният отбор на България по хандбал за девойки до 19 години записа втора поредна победа на Европейското първенство, на което сме домакини във Варна.

Воденият от Веселина Златева тим удари коравия отбор на Исландия с 24:16 (15:8) във втората си среща от Група "А" на турнира, играна тази вечер пред около 250 зрители в зала "Конгресна" на ДКС в морската ни столица.

Така българските девойки излязоха начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 4 точки, с колкото е и Сърбия, но с по-лоша голова разлика. Днес (16 юли) е почивен ден на шампионата, а в сряда (17 юли) България ще играе с Гърция, който е с една победа и две загуби до момента. Двубоят е отново от 19,00 часа в зала "Конгресна".

Първото полувреме беше много динамично и с много бързи разигравания и добри атаки по атака. Българските момичета поведоха с 4:0 до 5-а минута и поеха контрола върху играта. Мария Маслева и Мадлен Тодорова поведоха младите "лъвици" в атака, а вратарката Ивон Дюлгерова направи страхотни спасявания. Така почивката дойде при 15:8 в полза на българките. През втората част България показа още по-добра игра в защита и атака и заслужено се поздрави с победата след 24:16.

Най-резултатна за българския тим беше Мадлен Тодорова с 9 гола за победата. Въпреки това, за най-полезна състезателка (MVP) на мача беше обявена вратарката на България Ивон Дюлгерова. За исландките Берта Хардардотир завърши с 8 гола.