Хандбалният Спартак с убедителна победа над Добруджа

22.02.2020 / 17:17 0

Хандбалният Спартак записа убедителна победа с 37:25 над Добруджа в двубой от 15-ия кръг на мъжкото първенство.

Възпитаниците на Веско Станков имаха превъзходство през целия мач в залата на Първа езикова гимназия, като още на полувремето си осигуриха комфортен аванс от 7 попадения - 19:12.

Най-резултатен за домакините бе Георги Стоянов с 12 гола, а Мартин Тодоров добави 7.

"Придадохме вярната настройка на момчетата и те играха страхотно. Всички заслужават висока оценка за показаното от първата до последната минута. Справихме се както атака, така и в защита, а на вратаря ни Николай Петров пиша оценка "отличен".", заяви за "Петел" треньорът на спартаклии Веселин Станков.

В следващия кръг на 29 февруари спартаклии гостуват на Чардафон в Габрово.

Другият варненски тим Локомотив пък има утре мач срещу Пирин в Гоце Делчев.