Хандбалният Спартак ще играе за бронзовите медали в турнира за Купата на България

18.03.2023 / 19:26 0

Редактор: Александър Дечев

Снимка: ХК Спартак

Хандбалният Спартак ще играе за бронзовите медали в турнира за Купата на България. Негов съперник ще бъде Пирин (Гоце Делчев).

Надпреварата се провежда в Шумен, където днес възпитаниците на Пенко Златев бяха надиграни от силния отбор на домакините с 34:28. На полувремето резултатът бе 17:13. През втората част тимът на Никола Карастоянов поведе в един момент с 10 гола разлика, после варненци вкараха пет поредни, но в крайна сметка загубиха.

В другата среща Локомотив (Горна Оряховица) надигра Пирин с 43:20 (24:12).

Мачът на спартаклии за бронза е утре в 12 ч., а в 14,00 започва двубоят за титлата.