Хандбалният Спартак ще играе за бронзовите медали

01.04.2023 / 20:30 0

Снимка: ХК Спартак, фейсбук

Хандбалният Спартак ще играе за бронзовите медали в мъжкото първенство на България. Варненци загубиха и втория полуфинал от серията срещу Локомотив (Горна Оряховица) днес. Възпитаниците на Пенко Златев паднаха с 25:28 като на полувремето отстъпваха с един гол - 15:16. Най-резултатен за тима от морската столица бе Петко Петков с 10 попадения.

"Равностойно мина мача, но Йордан Попов се контузи в края на първото полувреме, и през второто не можа да влезе. Без него загубихме накрая. Вървяхме гол за гол, дори водихме, но при 22:22 оттам ни преодоляха, дръпнаха с 3 гола и ни победиха. Нямахме достатъчно резерви. Имаме преди това 3-4 контузени играчи, скамейката ни е къса, разполагаме с юноши с по-малко опит. Първият ни мач бе по-реално да го спечелим. Но реално нашето място е второ-трето. Дай Боже да не се получи спад. Ние загубихме тези два мача, много малко не ни достигна. Сега се опасявам да не се получи спад срещу Осъм (Ловеч) за третото място. В събота на 8 април сме домакини, а на 14-ти гостуваме. Дано да успеем тук да победим. И дано Йордан Попов да се оправи, без него ще ни е трудно", каза за "Петел" Пенко Златев.