Хандбалният Спартак загуби с 1 гол разлика като гост на Пирин (Гоце Делчев)

21.02.2021 / 18:12 0

Снимки: ХК Спартак

Хандбалният Спартак загуби с 1 гол разлика като гост на Пирин (Гоце Делчев) - 29:30, в двубой от 15-ия кръг на мъжкото първенство. На полувремето домакините водиха с 18:12, но през втората част варненци заиграха много силно и стопиха пасива си. За тяхно съжаление те не успяха да се доберат поне до равенството, въпреки че имаха такава възможност в края.

"Разделихме си по едно полувреме. Силно първо за домакините, силно второ за нас. С последната атака можеше да завърши мача и равен, стигнахме до чисто положение за стрелба, но не успяхме.

Не казвам малшанс, а изравнени възможности. За този мач специално си поделихме по 30 минути. Като цяло добрата игра, която демонстрирахме днес, трябваше от малко по-рано да започнем да я налагаме, защото изостанахме доста в резултата преди това", каза за "Петел" треньорът на Спартак Веселин Станков.

В следващия кръг неговите играчи приемат Ловеч във Варна. "Любопитното е, че те имат същата голова разлика като нашата, но са трети, а ние сме пети в класирането", уточни Станков.