Хандбалният Спартак загуби с 22:28 от Локомотив (ГО)

10.12.2022 / 22:03 0

Снимка: ХК Спартак, фейсбук

Спартак (Варна) загуби с 22:28 от Локомотив (Горна Оряховица) в отложен мач от петия кръг на мъжкото хандбално първенство. На полувремето гостите водеха с 16:12.

След този неуспех възпитаниците на Пенко Златев остават на третата позиция в касирането. Вицешампионите пък се утвърдиха на второто място в класирането с 10 точки, като изостават на 4 точки зад защитаващия титлата си Шумен 61.

В друг отложен мач днес, но от третия кръг, ловешкият Осъм спечели гостуването си на завърналия се в елита Фрегата с 30:28 (17:15) и ще зимува на четвъртото място с актив от 7 точки. Бургазлии са пети с 6 пункта.