Хандбалният Спартак загуби след драма

18.11.2023 / 20:30 0

Снимка ХК Спартак

Хандбалният Спартак загуби след драма накрая от шампиона Шумен с 24:26 (12:11) в среща от седмия кръг на държавното първенство за мъже, играна в препълнената зала на Първа езикова гимназия във Варна.

Секунди края домакините губеха с 24:25, но имаха шанс да изравнят. Те обаче пропуснаха и в последната атака гостите вкараха и фиксираха крайния резултат.

"Двуостър и оспорван мач пред много фенове, които обичат хандбала. На почивката водехме, после играта продължи гол за гол, но десет минути преди края сбъркахме три прибързани паса към пивота, съперникът ги пресече и след последвалите контри ни поведе с 3 гола. Все пак намерихме сили за късен обрат, но в последната минута нямахме шанс", заяви за "Петел" треньорът на спартаклии Веселин Станков, който подздрави своите състезатели за представянето.

В следващия си двубой след седмица Спартак гостува на НСА в София.