Херо: Започваме да изграждаме стил в играта в Спартак

29.01.2023 / 19:10 1

Снимка: spartakvarna.bg

Треньорът на Спартак Димитър Димитров – Херо бе доволен след края на контролата срещу ФК “Минай”, която завърши 0:0. Според него отборът показва наченки на стил, който той търси и се надява с екипа си да успеят да задържат Спартак сред най-добрите отбори у нас, пише spartakvarna.bg.

Ето какво каза Херо пред сайта на "соколите":

Мисля, че през първото полувреме показахме надграждане в тактическо отношение. Смятам, че нашият отбор беше доминантния. Лошото е, че не успяхме да реализираме доста от положенията, които имахме. Имахме две греди като цяло в мача, но имахме и такива изходи срещу вратаря, които трябваше да се опитаме да реализираме, а не да целим. Това до известна степен малко ме притеснява. Лесно пропускаме такива елементарни положения, които с лекота да ги вкараме. През второто полувреме сякаш ритъмът ни се наруши със смените, които извършихме. Според мен нашият отбор беше по-добрият и заслужаваше да спечели, въпреки, че победата в тези контроли не е важна. Смятам, че има наченки на изграждане на някакъв стил в играта. Дано в бъдеще да се запазим от контузии и да можем да налагаме този стил в мачовете от първенството.

Надявам се да влезем готови в първенството, но резултатите ще покажат, разбира се.

Разбира се, че следя съперниците ни в първите мачове, няма начин да не ги следя, защото това е моята работа. Но, какво мога да кажа за Лудогорец – хегемонът в последните 12 години. Тежък и труден мач, после предстоят мачове с директни противници и отбори, с които ще се борим за оцеляването. Така че, следя абсолютно всичко, което се случва в българския футбол.

Аз обаче, ако не бях оптимист за оцеляването на Спартак, нямаше да се захвана. Знам, че ще е много трудно, виждате с колко точки сме изостанали от другите отбори, но ще направя всичко възможно, заедно с моя екип да  работим максимално, за да свършим нужната работа.