Хеттрик на Ману не стигна. Лудогорец падна с 3:4 в Австрия

29.10.2020 / 21:49 0

Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец изигра зрелищен мач, в който Елвис Ману отбеляза и хеттрик, но в крайна сметка нашият шампион изгуби от ЛАСК с 3:4 втората си среща от група "J" в Лига Европа в австрийския град Линц.

Срещата започна по най-лошия възможен начин за българите Още във втората минута домакините откриха резултата. Голяма дупка в защитата на Лудогорец позволи на Балич да напредне към наказателното поле и след като си нагласи топката за шут прониза Илиев.

В 11-ата минута ситуацията за гостите стана още по-неприятна. При заучено положение след корнер Андреас Грубер бе допуснат да отправи удар и макар и да не бе най-силният възможен топката бе добре насочена в ъгъла на Илиев.

Скоро обаче Лудогорец се върна в срещата. Българите отнеха топката в половината на ЛАСК и Сантана намери непокрития Ману, който сам срещу вратаря хладнокръвно намали на 2:1, пише Спортал.бг.

В 29-ата минута играчите на Станислав Генчев можех да изравнят. Недялков намери добре Янков в наказателното поле, където младокът, а след това и Ману не успяха да се преборят срещу двама съперникови футболисти, но в крайна сметка Сантана се озова на стрелкова позиция, ала удърът му мина покрай вратата.

В 34-ата минута ЛАСК отново стигна до два гола преднина. Андраде напредна по лявото крило и центрира към наказателното поле, където Вердон не се ориентира и изпусна Рагож, който с ефектна странична ножица вкара трето попадение във вратата на Илиев.

В началото на втората част австрийците стигнаха до четвърто попадение. След една многоходова атака Балич стреля към вратата. Ударът му вероятно нямаше да доведе до гол, но след два рикошета във футболисти на Лудогорец, фаталният от които във Вердон, кълбото се озова отново в мрежата на "орлите".

В 67-ата минута Лудогорец намали отново резултата. Сантана изведе отлично Ману в половината на ЛАСК. Нападателят напредна бързо към вратата и макар и да не отправи най-добрия удар, топката стигна до мрежата на ЛАСК.

В 72-рата минута гостите стигнаха до трети гол. Бърза атака на българите позволи на Каули да намери Ману, който стреля, а Григич спря кълбото с ръка. Съдията посочи бялата точка, а защитникът получи втори жълт картон. Зад топката застана Ману и намали до 4:3.