Хората на Цветанов: Борисов и ДПС започнаха да използват изборната администрация в своя полза

03.02.2021 / 11:13 0

Снимка Булфото

Остра атака срещу премиера поддеха от нова партия. Борисов и ДПС започнаха да използват изборната администрация в своя полза за предстоящите избори. Това изтъкват в днешната си позиция Републиканци за България. Повод за това са скандалните две решения на Общинската избирателна комисия - Плевен, доминирана от представителите на ГЕРБ и ДПС.

"Тя погази закона като отказа на два пъти да регистрира кандидата на ПП „Републиканци за България“ за кмет на кметство Николаево, въпреки че същият отговаря на всички условия за това", изтъкват от партията на Цветан Цветанов.

"Очакваме Централната избирателна комисия да постанови решение, с което да отмени незаконосъобразния отказ на ОИК-Плевен. Трябва да се има предвид, че решението на ЦИК по този казус ще бъде своеобразен лакмус за предстоящите парламентарни избори. Настояваме и за незабавната оставка на председателя на ОИК – Плевен - Ярослав Николов Димитров. Действията му до момента показват, че той е некомпетентен, съзнателно нарушава изборното законодателство, работи в услуга на тайната коалиция ГЕРБ-ДПС и не е в състояние да осигури честен и справедлив изборен процес в кметство от мащаба на Николаево", отбелязват още Републиканци за България, пише Novini.bg.

Редактор "Екип на Петел"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама