Христо Иванов, ДБ: Очаква се втора вълна санкции по „Магнитски”

27.05.2022 / 10:17 0

кадър Фейсбук/"Дневник"

Редактор: Веселин Златков

e-mail: veselin_zlatkov_petel.bg@abv.bg

Очаква се втора вълна санкции по закона „Магнитски” като извънредна интервенция от страна на САЩ, това заяви пред репортери в парламента съпредседателят на ДБ Христо Иванов. По този повод той отправи призив към всички политически сили: „Дайте да си оправим прокуратурата”.

Според него реформата в съдебната система е най-сигурния шанс да бъдат спрени интервенциите на САЩ с подобни външни мерки. Иванов коментира, че в ГЕРБ и ДПС много добре разбират това.

Съпредседателят на ДБ заяви също, че България трябва да е прагматична спрямо Северна Македония. По негови думи, възможностите за решение на споровете със Скопие трябва да се обсъждат без истерия и коментари за национално предателство, защото така сами си вързваме ръцете. „Дайте да видим и какво ще предложи френското председателство”, посъветва Иванов.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама