Христо Панчугов: Доста партии в парламента са на прага да влязат в следващия

09.01.2026 / 20:37 2

кадър bTV

редактор Веселин Златков

Немалка част от партиите в парламента са на ръба да влязат в следващия, това коментира по bTV политологът Христо Панчугов. Той заяви, че това е предпоставка една от по-малките партии, на които президентът Радев може да връчи третия мандат в процедурата за ново правителство, да го задържи. Той обаче подчерта, че няма да се намери конфигурация, в която да има ново правителство в този парламент.

Панчугов използва израза „политическо самоубийство” за две вероятни ситуации в атуалната политическа ситуация. Първото такова е, ако Румен Радев връчи мандат на ИТН или на БСП, а второто - ако лидерът на социалистите Атанас Зафиров откаже да подаде оставка.

Политологът каза също, че няма значение на кого президентът ще връчи третия мандат, защото хората очакват от него преди всичко дали ще участва в изборите със своя формация.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
MrBean (преди 6 месеца)
Рейтинг: 232981 | Одобрение: -2119
Пак ще напиша.В цял свят има огромни машини за обмен на валути.Какъв е зорът да се инсталират? Росен Карадимов е дребен алчен мошеник!
1
3
cron1 (преди 6 месеца)
Рейтинг: 163315 | Одобрение: -23790
Дано нa прага да останат тия боклуци! 
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама