ИУ-Варна продължава да мачка в "А" група. Черно море-2 удари Академик

12.12.2016 / 11:45 1

Отборът на Икономически университет-Варна продължава с победния си поход в източната баскетболна "А" група.

Тимът записа деветата си поредна победа от началото на сезона след категоричното 91:56 над Шумен у дома. Варненци спечелиха всяка една от четирите част, като още на почивката водеха с 22 точки. След това интрига нямаше и така двубоят завърши спокойно, пише BGbasket.

Над всички за победата бе Николай Георгиев с 23 точки и 6 борби, а Венелин Христов се включи със 17 и 6. За гостите с 16 точки приключи Димитър Янчев, а 12 и 6 борби имаше Росен Иванов.

Във варненското дерби на кръга вторият отбор на Черно море Тича надигра Академик с 81:73 като символичен гост. На почивката резултатът бе равен, а в третата част "моряците" поведоха. В последната пък те направиха серия от 10:0, дръпнаха с 13 точки и решиха мача.

Мартин Стефанов изигра много силен двубой и завърши с 31 точки и 10 борби за победата. С 21 точки срещу бившите си съотборници се отчете Цветомир Куртев, а 14 и 8 борби имаше Кристиян Кръстев. За Академик Мартин Русев приключи с 18 точки и 15 борби, а Боян Тодоров добави 17 точки.

В един доста резултатен сблъсък пък Делфин успя да измъкне победа със 109-99 като гост на Дунав Русе. Мачът се реши в последните две минути, като тогава русенци намалиха пасива си до 2 точки. Това обаче беше последният кош за домакините, тъй като бургазлии отбелязаха последните 8 точки и спечелиха.

Най-резултатен за победата стана Ростислав Тончев с 34 точки, а пък Манол Тончев се включи с 30. За домакините Николай Титков реализира 37 точки, а с 20 приключи Иван Иванов.