ИУ-Варна с поредна победа в "А" група

16.12.2017 / 15:35 0

Отборът на Икономическия университет на Варна записа девета победа от девет мача в източния регион на мъжката "А" група по баскетбол. Като гост в Бургас тимът се наложи над Делфин със 76:69, а до успеха стигна в последната част от мача.

Варненци продължават да са еднолично на върха в класирането, а бургазлии са четвърти с 4 победи и 5 загуби. В последния от първия полусезон ИУ ще гони перфектния актив като гост на Берое -2, а Делфин ще гостува на Шумен.

Домакините започнаха мача отлично и бързо натрупаха преднина през първата част, като след добра серия в края й се откъснаха с 14 точки напред. ИУ обаче реагира веднага и бързо наклони везните в своя полза до почивката, за да стопи дефицита си и да поведе с 41:39. Много оспорвана трета четвърт доведе до логично равенство – 58:58. Още в началото на последната десетка варненци взеха водачеството и успяха да останат напред до края, въпреки че съперникът остана близо в резултата.

По 22 точки за победителките записаха Николай Николов (8 борби) и Николай Георгиев (11 борби), а с 21 точки плюс по 8 борби и асистенции се включи Ивайло Тодоров.

За Делфин най-резултатен с 26 точки беше Ростислав Тончев, който добави 9 борби и 5 асистенции, а Манол Тончев се отчете с 24 точки и 6 борби.