ИУ-Варна си осигури място в следващата фаза след успех в Троян

10.12.2018 / 13:30 0

Отборът на Икономически университет-Варна победи с 86:74 (26:19, 18:22, 21:19, 21:14) Чавдар Троян в предпоследния мач от А група на Изток и си осигури участие в следващата фаза на първенството. След успехът варненци са лидери в класирането с четири победи, една загуба и девет точки, а баскетболистите на Троян остават на последното място в таблицата с една победа и пет поражения, пише BGbasket.com.

За ИУ участие в срещата не взе Цветомир Куртев, който получи контузия в глезена вчера по време на мача между Черно море Тича и Академик Бултекс 99 от НБЛ. За Чавдар Троян пък дебют направи опитният гард Михаил Капитанов, който въпреки своите 40 години, беше един от най-добрите играчи на терена.

Въпреки блестящите му изяви обаче домакините тръгнаха лошо в срещата и гостите бързо натрупаха преднина от 7 точки (26:19) след първите 10 минути. Забивка и кош на Михаил Танев, както и тройка на Михаил Капитанов направиха резултата 26:26 само минута след началото на втората част, като само няколко секунди след това Ивайло Вучков даде преднина на своите 28:26. Последваха няколко смени на лидерството, а преди почивката варненци имаха минимална преднина от три точки (44:41).

Минутите след паузата бяха изключително силни за домакините, които поведоха с 53:46 след 4 минути игра. Последва ново равенство (54:54), а след това отново смяна на лидерството. В последната четвърт ИУ отново диктуваше темпото на игрището. Въпреки, че съперникът им намали пасива си до 2 точки (73:75), изпусна момента, за да сътвори нов обрат.

За ИУ Мартин Коцев завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 12 борби, Николай Георгиев се разписа със 17, а Ангел Нацкин добави 12 точки.

За Чавдар Троян Ивайло Вучков наниза 25 точки, а 23 реализира Михаил Танев.