ИУ-Варна удари Шумен, Николай Георгиев с 31 точки

18.11.2018 / 21:23 0

Баскетболният тим на Икономически университет-Варна победи с 91:77 (23:20, 20:12, 19:21, 29:24) Шумен за успех №3 в "А" група на Изток. След успеха "студентите" запазват второто място във временното класиране с три победи, едно поражение и седем точки, а Шумен третата позиция в таблицата с актив от един успех, три загуби и пет точки.

Домакините от Варна тръгнаха ударно в срещата с 13-2, но след 10 минути игра позволиха на съперника да се върне в мача и да се доближи само на три точки до тях (20-23). Във втората четвърт двата отбора се преследваха в резултата, но на почивката варненци се оттеглиха с аванс от 11 точки (43-32).

След паузата баскетболистите на Петко Делев изпуснаха преднината си и позволиха да се стигне до равенство (47-47) 05:44 минути преди края на третата част. След това отново взеха нещата в свои ръце и диктуваха темпото на игрището. Разликата от 9 точки (62-53) в края третата четвърт им даде спокойствие за заключителната част на мача. В нея те просто увеличаваха аванса си.

В следващия кръг на 9 декември ИУ гостува на Чавдар Троян, а Шумен приема Черноморец.

За ИУ Николай Георгиев завърши срещата с дабъл-дабъл -31 точки и 15 борби, Цветомир Куртев се разписа с 20 точки, а Мартин Стефанов добави 14.

Виктор Серафимов също приключи с дабъл-дабъл за Шумен - 28 точки и 10 борби, а Симеон Георгиев добави 18 точки.