Икономическия университет с нова победа в "А" група

19.11.2017 / 21:08 0

Отборът на Икономически университе-Варна продължава да е непобеден в източния регион на мъжката "А" група. Тимът записа шестата си победа от шест мача до момента като домакин на Шумен с 99:73. Шуменци са с пет загуби в мачовете си. В следващия кръг ИУ гостува на Черноморец, а Шумен посреща Берое -2.

Варненци се откъснаха напред още в началото на мача и на почивката имаха 26 точки преднина. През по-спокойно второ полувреме отборите си размениха по една част, за да протоколират победата на ИУ.
Всички в състава на победителите влязоха в игра и с изключение на един се разписаха. Най-резултатен с 20 точки плюс 7 борби бе Николай Георгиев, а 19 отбеляза Николай Николов.
 За Шумен Мирослав Денчев наниза 22 точки, като добави 9 борби и 8 асистенции, а с 15 точки и 5 борби се включи Янко Янков.