Илхан Кючук: ЕС не трябва да обещава неща, които не може да изпълни

15.01.2020 / 21:07 3

Eвропейският съюз не бива да обещава неща, които не може да изпълни. Това коментира евродепутатът от АЛДЕ/ДПС Илхан Кючюк. Пред Блумбърг Тв той посочи провала в преговорите за членство на Северна Македония и Албания.

"След излизането на Великобритания ЕС ще губи на година близо 12 милиарда евро, начинът за справяне е един - по-голяма вноска от БВП на страните. ЕП предлага 1.3%, но страните от Съюза предлагат 1.17%", посочи Кючюк.

Според него 2019 г. е била лоша в политически план и за България. По думите му институциите са си противоречали, в парламента се е наложил езикът на омразата, а доверието на гражданите е паднало. Кючюк смята, че България трябва да запази влиянието си при вземането на решения в ЕС и да бъде активна и през 2020 г. Като провал той даде за пример и гласуването, касаещо българските преводачи, по т.нар. пакет "Мобилност". И добави, че срещу България е имало сериозно лоби по тази тема.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама