Илиан Илиев герой за Аполон в дербито на Лимасол

26.09.2021 / 23:23 0

Стопкадър и видео You Tube, Cytavision Sports

Бившият халф на Черно море Илиан Илиев продължава със силните си изяви в първенството на Кипър.

Българският национал Илиан Илиев отбеляза първия си гол за Аполон (Лимасол). Бившият халф на Черно море донесе победата с 1:0 на тима си в дербито на Лимасол срещу АЕЛ. По този начин Аполон събра пълен актив от 12 точки и е убедителен водач в класирането, въпреки ранната фаза на сезона.

Символичните гости получиха голямо предимство в 40-ата минута, когато вратарят на АЕЛ Андреас Керавнос бе изгонен с червен картон.

В началото на второто полувреме Аполон притисна съперника и поведе в 53-тата минута. Илиев се оказа непокрит на границата на наказателното поле и с красиво воле прати топката в мрежата.

Варненецът остана на терена до 73-ата минута, когато бе сменен от Хараламбос Кириаку. В следващия кръг тимът на българина ще е домакин на АЕК Ларнака, пише Sportal.bg.