Илияна Йотова: Твърде високите темпове на инфлация водят до нуждата от редовен кабинет.

15.10.2022 / 13:11 2

Снимка: булфото, архив

"Твърде високите темпове на инфлация водят до нуждата от редовен кабинет". Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова и добави, че все още разчита на разума на политическите формации.

"Партиите, които влязоха в парламента мислят не толкова за редовно правителство, а за следващите избори. Страната ни има нужда от редовен кабинет и стабилно мнозинство, за да се приемат най-необходимите закони за страната", каза още Йотова.

Като гражданин и българка усетих едно наддаване, заиграване и с други политически теми, характерни за една предизборна кампания. Не чух никой да казва "искаме да управляваме с вас, имаме такива приоритети, ще търсим решение". Има десетки хиляди причини как нещо не може да стане. Оставиха впечатление че не желаят да направят правителство, добави вицепрезидентът, цитирана от Novini.bg. 

Според нея твърде високите темпове на инфлация, водят до нуждата от редовен кабинет.

"Чакат около 21 закона, без които няма да получим европейското финансиране и сигурно сме единствената страна, която не е изпълнила тези свои задължения и тези условия. Това е голяма отговорност и тя е отговорност на следващия парламент. Впрочем и вчерашната ситуация около украинския президент поставя много въпроси. Аз не мога да се съглася и според мен е недопустимо президентът на Украйна да бъде част от процедурата в българското Народно събрание точно в момент, в който страната му изпитва най-тежките мигове", заяви Илияна Йотова.

Тя коментира и предложението президентът на Украйна Володимир Зеленски да направи видеообръщение на първото заседание на парламента.

Според мен е недопустимо президентът на Украйна да бъде част от процедурата от българското Народно събрание, точно в момент, в който страната му изпитва най-тежките мигове, подчерта Йотова. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
1
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 230013 | Одобрение: 46098
Много е кофти, кога едно посредствена говорителка по ТВ стане вицепрезидент....Хем нищо не върши, хем огромна заплата получава, хем само простотии ръси...Болест
1
3
cron1 (преди 3 години)
Рейтинг: 135530 | Одобрение: -18415
Интересно ми е само, как този кабинет ще спре инфлацията...
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама