Интересна версия за снайперистите пред къщата на Борисов разкри бивш шеф на НСО

27.06.2024 / 09:25 3

Кадър БТВ и Димитър Стоянов

Трима партийни лидери се охраняват от службите. Специализираният отряд за борба с тероризма охраняват дома на Бойко Борисов в Банкя, полицаи пазят дома на съпредседателя на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков, а Национална служба Жандармерия - лидера на ДСБ Атанас Атанасов. Това стана ясно от техни изявления пред журналисти в парламента, цитира БТВ

Кой и как определя колко застрашени са политиците и как да бъдат пазени – обясни бившият началник на Националната служба за охрана ген. Красимир Станчев.

Той поясни, че вероятно има заплаха, отправена към лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и затова около дома му са заснети мъже от специалния отряд за борба с тероризма.

„Често обаче тези заплахи са изфабрикувани, но ние няма как да не реагираме. При на с вече идват с подобни заплахи. Има цяла процедура, по която се взиам решение какво е нивото на заплаха и как да се действа. Има една комисия, която се стои от тричленен състав - председателят и началникът на Национална служба за охрана, членове са председателят на ДАНС и главният секретар на МВР. В някои случая се допуска в тази комисия да присъстват и представители на военното разузнаване и на Държавна агенция разузнаване. Целта на тази комисия е при получаването на някакъв сигнал един от двамата, които получават този сигнал - или председателят на ДАНС, или главния секретар на МВР, да сезират съответно началника на Национална служба за охрана и той да свиква тази комисия, където да се обсъдят нивото на заплаха, което има лицето и съответно да се предприемат мерките за охрана“, каза той .

Станчев каза, че в случая с дома на Борисов вероятно става въпрос за нещо подобно.

„Предполагам, че във връзка със сигнала, който е получен, се засилила мерките за охрана и по някакъв начин е се обследва къщата не ми се вярва да стоят на улицата и да демонстрират това си присъствие“, добави ген. Станчев.

Той каза още, че не знае за коя най-влиятелна международна служба говори Борисов, когато казва, че е предупреден за заплаха от най-висока степен. Той предположи,ч е става дума за риск за живота му, но отново подчерта, че често тези заплахи са изфабрикувани.

По думите му Кирил Петков, който също каза, че е охраняван от полицаи, всъщност е с охрана на НСО. Той уточни, че по закон 4 години, след като е бил премиер той има право на такава.

„Нека си припомним при катастрофата с кортежа му, той благодари на охранители. Така че не вярвам да го пазят полицаи“, обясни Станчев.

Бившият начални на Национална служба за охрана заяви, че някога е мимало случаи охранители да следят охраняваните

„Имало е практики , правели са се доноси в службата, които се извършват на ниво подчинен-началник, не се знае за кого е споделял вече началникът, но много лошо впечатление прави. Случвало се е при охрана на депутати , за тях се правеха дноси“, обясни той


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
0
ас (преди 1 годинa)
Рейтинг: 168340 | Одобрение: 26035
ако 10% от всичките пъти в които боико борисов казваще че някой го е поръчал бяха истина досега да са го гърмнали най малко 300 пъти. тази охрана я плащаме ние за да пази тази празна тика от народната любов.
4
0
гарфилд (преди 1 годинa)
Рейтинг: 61628 | Одобрение: 18898
Чакаме,заканите най-накрая да станат...реалност.:errm:
3
0
kjk (преди 1 годинa)
Рейтинг: 159737 | Одобрение: 17562
Винету никой не може да го страхува!!!:devil::errm:АнгелчеСамо дето Сретен е вече свободен!!Шокиран:errm::dizzy:Обаче снайперистите са инструктирани!!!Нинджа:devil::woot:

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама