Инж. Георги Златев: Ако политиката спре да се бърка в пътищата, инфраструктурата ще се подобри
Редактор: Виолета Николаева
България е на последно място по качеството на пътищата, констатира проверка, огласена от Нова нюз. По темата говори инж. Георги Златев - член на контролния съвет на ББК "Пътища":
"Важното е, доколко сме критични, данните са дадени от хора, занимаващи се с бизнес, това означава че тях ги интересуват бързи и удобни транспортни връзки. Това означава автомагистрали и скоростни пътища. Според тази статистика, сме на последно място по обща дължина на цялата инфраструктура.
Не веднъж сме казвали от Българска браншова камара "Пътища", че пътната инфраструктура е кръвоносната система на една държава. Ако тя е в добро състояние, има възможност икономиката да се развива с инфраструктурни проекти.
През последните години от Световната банка казаха, че ако искаме да се подобрява състоянието на пътната мрежа, до 2020-та година по 2-3 милиарда лева всяка година трябва да влагаме, тогава инфраструктура ще се подобри. През последните години се усетиха политиците, но когато спре политиката да се бърка, секторът ще се подобри.
Ако всеки един ремонт се започва с визия от едни ръководители, а после се сменят ръководителите и казват, че ремонтите са незаконни и се спират, така ще се точи с години."
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

2
0
