"Ислямска държава" прави своя база в Босна?

28.08.2017 / 12:56 0

"Ислямска държава" може да създаде своя база на Балканите. И по-конкретно в Босна и Херцеговина. За това предупреждава чешкият президент Милош Земан.

Според него след поражението на джихадистката групировка в Сирия и Ирак, което изглежда все по-близо, терористите могат да създадат база в Босна. Която ще бъде трамплин за нови терористични атаки в Европа, заяви Земан в интервю за телевизия "Blesk”, цитиран от Inews.

"В допълнение, ислямистите ще се активизират в Афганистан, където имат по-голям шанс за успех", подчерта той. Според него, в Босна джихадистите имат много поддръжници. Ако прогнозите му се сбъднат, европейските държави ще трябва да реагират на нова терористична заплаха. "Трябва да се преговаря с лидерите на Босна и Херцеговина за това как да се намали опасността от терористична база в страната”, посочи Земан. По думите му, с този въпрос трябва да се ангажира Съветът на Европа.

Наскоро се появи информация, че хора от редица арабски държави са започнали много по-често да посещават Босна и Херцеговина. Броят им е нараснал неколкократно спрямо предходните години. Освен това доста араби са закупули имоти в страната. На места дори са се формирали арабски квартали. Засега обаче не е ясно дали това има нещо общо с тероризма и радикалните групировки като "Ислямска държава".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама