Испания заслужи рекордна европейска титла, а Англия отново се препъна на финалната права

15.07.2024 / 00:19 1

кадри: БНТ

Испания е новият европейски шампион. "Ла фурия роха" спечели титлата на Стария континент за рекорден четвърти път, след като победи заслужено с 2:1 Англия на "Олипиащадион" във финала на Евро 2024. Тимът на Луис де ла Фуенте спечели и седемте си мача по време на турнира, като според всеобщата оценка игра най-привлекателния футбол в Германия.

Днес Испания доминираше почти през цялото време. През първото полувреме предимството бе само по отношение на контрола над топката, но без да има никакви чисти голови положения. Веднага след почивката Нико Уилямс (47') изведе "ла роха" напред след асистенция на Ламин Ямал, предава Спортал.

След това Олмо, Мората, Уилямс и Ямал дори пропуснаха добри положения да направят преднината на Испания по-убедителна. Коул Палмър върна "трите лъва" в мача в 73-тата минута, но Микел Оярсабал донесе победата на "ла роха" четири минути преди края. Така Англия загуби втори пореден финал на европейско първенство и отново не успя да спечели първи значим трофей от 58 години насам.