Италия победи с 2:1 Белгия и се класира за полуфиналите на европейското първенство по футбол

03.07.2021 / 00:24 0

кадър: БНТ

През второто полувреме и двата отбора създадоха опасни атаки, но до нов гол не се стигна.

В 13-ата минута на “Алианц Арена” в Мюнхен при центриране от пряк свободен удар Леонардо Бонучи прати топката във вратата на белгийците, но ВАР показа, че е имало засада на Джорджо Киелини, предава БНР.

В 31-ата минута пас на Ян Вертонген беше пресечен, което позволи на Верати да подаде топката на Николо Барела, а халфът на Интер вкара за 1:0.

В 44-ата минута Инсиние покачи на 2:0 със страхотен удар.

В последните секунди на първото полувреме реферът отсъди дузпа в полза на Белгия заради фал на Джовани Ди Лоренцо срещу Жереми Доку, а Лукаку се разписа от бялата точка за белгийците.