Иван Иванов, КЕВР: Няма основание цената на тока от АЕЦ „Козлодуй” да поскъпва

22.05.2024 / 16:16 1

кадър Нова телевизия

редактор Веселин Златков

Няма никакво основание цената на енергията от АЕЦ „Козлодуй” да поскъпва, защото от предложението им преди години няма никакви промени в параметрите. Това заяви пред медиите председателят на КЕВР Иван Иванов. Той съобщи това, след като комисията не можа да проведе заседание след три опита поради липса на кворум.

Иванов коментира, че напрежението около цената на тока е предизвикано от публикации и изявления на „определени лица”.

Председателят на КЕВР разказа, че първоначално АЕЦ е подал искане за повишаване на цената на тока с 30%. После обаче това предложение е оттеглено и в понеделник е внесено ново. В него цената на годишна база е на практика същата като за миналата година, даже е малко по-ниска.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
0
Ванката (преди 2 години)
Рейтинг: 53821 | Одобрение: 10736
Има и то се казва Уестинхаус
Простите хора лесно се манипулират и управляват!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама