Спартак изпусна победата в Добрич и е на трето място

28.08.2021 / 19:52 0

Снимка Фейсбук/ФК Спартак Варна

Добруджа и Спартак завършиха 1:1 в мач от осмия кръг на Втора лига в Добрич. Спартакли имат 17 точки и са на трето място, тъй като победиха в прекия двубой Струмска слава, който също има 17 пункта. Лидер е Хебър с 19 точки, пред Миньор (Перник) - 18.

Спартак може да съжалява, че не си тръгна с трите точки, тъй като през първото полувреме създаде много голови положения, но не успя да реализира нито едно от тях. Най-чистата ситуация прпопиля Цветан Илиев.

За първи път титуляр за варненци през този сезон беше Иван Пенев, който си партнираше в центъра на защитата с Генади Луго. В 11-те се завърна и излекувалият контузията си Виктор Митев.

Спартак започна по-агресивно и установи контрол върху играта. Владо Мирчев стреля с глава над гредата, а първият точен удар към една от двете врати отправи Георги Георгиев, но вратарят на домакините изби.

Последва мощен шут на Сабри, но стражът на Добруджа отново изби в корнер. Малко след това Сабри уцели дясната странична греда.

Натискът на варненци ставаше все по-силен и Цветан Илиев се размина на два пъти с гола, като след втория му удар никой не можеше да повярва, че топката не е влязла в мрежата. Първо добричкият вратар изби негов шут, а след това от ъгъла на малкия пеналта и паднал вратар на земята, Илиев направи по-трудното и изпрати кълбото над гредата.

В 45-ата минута Георги Георгиев бе изгонен с пресилен втори жълт картон и варненци продължиха с 10 души.

В 55-ата минута домакините откриха резултата с първия си точен удар във вратата на варненския тим. Бившият нападател на спартаклии Рангел Абушев бе точен с диагонален шут - 1:0 за Добруджа.

Отговорът на Спартак бе светкавичен и в 63-тата минута равенството бе възстановено. Сабри нахлу отдясно и подаде успоредно на голлинията към Янчо Андреев, който насочи топката в мрежата - 1:1.

Малко след това играч на Добруджа шутира опасно, но топката излезе в аут. Въпреки че беше с човек по-малко Спартак опитваше да атакува, но домакините се бранеха организирано.

След двубоя играчите на Спартак спазиха традицията и отидоха да благодарят на своите фенове, които скандираха: "Соколи, юнаци."

Съставът на Спартак (4-1-2-3): 12. Християн Славов - 13. Архан Исуф, 6. Генади Луго, 83. Иван Пенев, 2. Велислав Боев - 17. Цветан Илиев - 8. Георги Георгиев, 10. Янчо Андреев (кап. 90 - 15. Мартин Янакиев) - 9. Мехмед Сабри (76 - 20. Николай Иванов), 23. Владислав Мирчев (46 - 45. Даниел Начев), 11. Виктор Митев (90 - 24. Георги Божилов)

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 3. Ибрям Ибрям, 22. Александър Стефанов

Съдия: Валентин Железов (Бургас), асистенти: Станимир Трифонов и Петър Балтов (Сливен), четвърти съдия: Валентин Станчев (Сливен), дежурен делегат: Николай Желев (Бургас), съдийски наблюдател: Живко Недялков (Бургас)