Ивайло Русев остави Балчик на 5 точки от Спартак

08.05.2021 / 19:54 0

Снимка Фейсбук/Ивайло Русев

Юношата на Спартак - Ивайло Русев, остави Черноморец на 5 точки от спартаклии преди дербито между двата отбора на 16 май от 17 часа в Балчик.

Русев донесе успеха на балчиклии са 3:2 над Спортист в среща от 27-ия кръг на Трета лига - Североизточна група в Генерал Тошево днес. Ивайло бе точен 55-ата минута за пълния обрат. През първото полувреме домакините поведоха с 2:0, но след голове на Кристиян Пешков и автогол балчикли се върнаха в мача, а впоследствие ликуваха.

Спартак печели служебна победа с 3:0 в кръга над Кубрат и е лидер с 62 точки, а Черноморец е втори с 57.

Другата неделя двата отбора играят в Балчик, а след това на Спартак предстои домакинство с Доростол и гостуване на Устрем в Дончево в последния кръг. Балчиклии пък имат двубои срещу Септември в Тервел и Светкавица у дома.

В другите две срещи от 27-ия кръг днес Светкавица победи Ботев с 3:0, а Шумен изгуби от Устрем с 0:2.