Изградени са три от трибуните на стадион "Варна"

10.02.2025 / 19:01 6

Стопкадър Фейсбук, Moreto.net

Добри новини за новия стадион в морската столица.

Възобновена е работата по стадион Варна. В момента текат подготвителни процеси по започване изграждането на четвъртата трибуна – сектор „Г“, съобщават колегите от Moreto.net.

Към момента е изградена конструкцията на две от трибуните, а третата е на финален етап.

Припомняме, в края на октомври м.г. с пълно единодушие Общински съвет Варна даде съгласие за увеличаване капитала на дружеството на „Спортен комплекс Варна“ АД, в което общината е акционер (35%) заедно с „Химимпорт“ (65%).

Седмица по-късно увеличението на капитала с 85 млн. 716 хил. лева. бе гласувано на общото събрание на дружеството. С 30 млн. лева като акционер влезе държавата, а останалите 55 млн. и 716 хил. лв. се осигуряват от „Химимпорт“. Община Варна остава с акции от 30 млн. лв., като намалява дела си за сметка на държавата, а „Химимпорт“ запазва дела си на 65%.

Средствата от увеличението на капитала ще се използват целево за довършване строежа на Стадион Варна, посочи по време на дискусиите в Общинския съвет финансовият консултант на дружеството Ивелина Шабан.

По думите ѝ тогава след като се осигурят средства, нормалното време за строителство на самия комплекс е около 2 години и още около 6 месеца за въвеждане в експлоатация.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
0
Off Road (преди 1 месец)
Рейтинг: 34990 | Одобрение: 8280
Няма шанс да изпревари Хемус, няма Усмивка
2
0
Радостин (преди 1 месец)
Рейтинг: 187236 | Одобрение: 11481
До 50 години може да го довършат и да изпревари автомагистрала ХЕМУС.
Всеки да си получи заслуженото !
4
0
Дедо (преди 1 месец)
Рейтинг: 21925 | Одобрение: 6920
Този път има надежда, май... Парите, ако ги дадат, са доста... Остава да се осигури една ПЕЧЕНА бригада и да се строи, строи - всеки ден !!! Все пак, това не е супер сложно съоръжение и дано до две-три години да го завършат най-сетне пустия му стадион !!! Щото станахме за смях - Варна, Варна !!!
2
0
MrBean (преди 1 месец)
Рейтинг: 167950 | Одобрение: -2010
Никога! Това е безумие-3,цели 3 трибуни,а игрището,а 4та трибуна...
4
1
гарфилд (преди 1 месец)
Рейтинг: 61302 | Одобрение: 18832
Значи,ако си спазят поредното обещание,за началото на сезон 2027-2028 година,ще се играе на новия стадион.А дано,ама много неспазени обещания видяхме досега.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама