Израелската армия: 30% от Газа е превърната в буферна зона за сигурност
Снимка Пиксабей
Според израелската армия (ЦАХАЛ) 30% от Газа е превърната в буферна зона за "сигурност", предаде АФП.
"Израелските въздушни удари са поразили приблизително 1200 терористични цели, а от 18 март насам са извършени над 100 целенасочени елиминации", се казва още в него, предава Bulgaria ON AIR.
Израелските войски ще останат в буферните зони, които са създали в Газа, дори и след евентуално споразумение за прекратяване на войната, заяви министърът на отбраната на Израел - Израел Кац.
От възобновяването на военните операции миналия месец израелските сили са създали широка "зона за сигурност", която се простира дълбоко в Газа и изтласква над 2 милиона палестинци в все по-малки зони в южната част и по крайбрежието.
"За разлика от преди, ЦАХАЛ няма да евакуира райони, които са били прочистени и завзети," каза Кац в изявление след среща с военни командири, пише Reuters.
"ЦАХАЛ ще остане в зоните за сигурност като буфер между врага и общностите, при всяка временна или постоянна ситуация в Газа — както е в Ливан и Сирия", допълни той.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

2
0
