Извънредно! Нов атентат! Кола бомба се вряза в сграда, десетки загинаха

25.01.2017 / 11:05 1

Снимката е илюстративна

Атентатор самоубиец е врязал кола бомба във входа на сградата

Най-малко 12 души са били убити и 25 - ранени, при две експлозии на сомалийската ислямистка групировка "Аш Шабаб" срещу хотел в столицата Могадишу, съобщава БТА. 

Атентатор самоубиец е врязал кола бомба във входа на хотела. Втората бомба е била активирана, след като спасителите и журналистите са се втурналия към мястото, където е избухнал първия взрив.

В хотела се намират около 20 сомалийски депутати, но никой от тях не е пострадал. БГНЕС съобщава, че четирима журналисти са ранени при атаката.

 "Аш Шабаб" пое отговорност за нападението, съобщи свързаното с групировката радио "Андалус". Свързаните с терористичната мрежа "Ал Каида" екстремисти и преди са нападали хотели в Сомалия.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
1
motoristka (преди 9 години)
Рейтинг: 78028 | Одобрение: 36468
''..В хотела се намират около 20 сомалийски депутати..'' - Я атентат..., я не... 
Минусите от троловете, потвърждават правотата на написаното! :)

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама