Извънредно от Каталония! Ето ги първи данни от референдума за независимост! Над 90 процента са гласували за...

02.10.2017 / 02:18 1

 

Над 91% от каталонците са гласували за излизането на автономната област от състава на Испания.

За този резултат, както пише La Vanguardia, свидетелстват предварителните данни от обработката на около 308 хил. бюлетини от референдума за независимостта на Каталония.

 

Според информацията на изданието, само 6,7% са гласували срещу независимостта. В автономната област право на глас имат около 5,3 млн души. Засега не се уточнява каква е бил броят на гражданите, които са участвали в референдума. Преди това Испанският премиер Мариано Рахой заяви, че върховенството на закона е надделяло в Каталония, защото референдумът за независимост на регион, който бе забранен от Конституционния съд, е бил блокиран. 

Испанската социалистическа работническа партия пък от своя страна призова правителството на страната да започне диалог с властите в Каталония и да се достигне до споразумение. / Блиц

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама