Петък 21.02.2025 | 18:37

Известен рибар: Няма да има опасност за нашето море след взрива в украинския язовир

14.06.2023 / 09:44 0
Харесвам1
1
Не харесвам0

Редактор: Недко Петров

Стопкадри Нова Тв

Известният бургаски рибар Димитър Янчев успокои хората, че няма опасност нашето море да се замърси след взрива в украинския язовир „Нова Каховка“.

„Няма да има последици за морето в нашия регион. С течение на хилядолетия Днепър, Днестър, Дунав се вливат в Азовско и в Черно море, и ако те носеха такива опасни примеси, досега тези морета да са се превърнали в блато. Морето има способността да се самоучиства, даже ще кажа, че дори и гларусите помагат в това отношение, умрялата риба ще бъде утилизирана още в устието на Днепър. Всичко зависи от течението и какво считаме за лошо. Не вярвам тези отлагания, които са били в Каховското водохранилище, да достигнат до нас. В морето действа принципа на разсейването“, каза за Нова Тв Янчев.

„Дали теченията могат да стигнат до Варненския, до Бургаския залив, не мога да го кажа. Това наистина би трябвало от Океанографския институт да го кажат, но съдейки по мините, които са откъснаха от котвите си край Одеса, те излязоха чак до Босфора. Така че възможно е, но аз не виждам какво толкова отровно ще пренесат тези течения. Още повече за нашия регион, особено Бургаския залив, който е доста навътре в сушата, така че не очаквам никакви проблеми“, добави Димитър Янчев.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
За да пишете коментари, моля регистрирайте се за секунди ТУК
2
0
уйчо (преди 1 годинa)
Рейтинг: 106603 | Одобрение: 3983
Черно море е мъртво море много отдавна, преди да бъде замърсявано от човешката дейност. Не на това се дължи наличието на сероводород, а на дейността на бактерии, стратифицирането на водните слоеве, липсата на течения и слабата вертикална обмяна. Повърхностният слой е слабосолен поради многото вливащи се реки в него. Още от 19 век са теориите за това, че под 200 метра няма живот и тази граница се вдига постоянно, както и за вероятността за взривяване на морето, ако сероводородът достигне повърхността. Описани са и случаи на вероятно издигане на газови балони и миризма на сяра. Благодарение на тази среда и липсата на кислород е открит запазен най-древният кораб в света. Спори се и дали останките на Ноевия ковчег са намерени тук.
1
0
kjk (преди 1 годинa)
Рейтинг: 90070 | Одобрение: 11250
БАН да хвърли един боб,да видим какво ще покаже!!!Изплезване
2
2
Радостин (преди 1 годинa)
Рейтинг: 181784 | Одобрение: 10809
Рибите му говорят , а морето му шепти след 2 ракийки.
Всеки да си получи заслуженото !
2
1
Серж (преди 1 годинa)
Рейтинг: 205765 | Одобрение: 40500
Щом опряхме до нАучните прогнози на рибар - алкохолик...Далеч ще стигнем!...:wassat:
4
3
KRISTINCHO (преди 1 годинa)
Рейтинг: 40922 | Одобрение: -383
Рибарите с прогнозите си, са най точни в това отношение.
Нищо добро не те чака, ако в двора ти влезе КОМУНИСТ, ЦИГАНИН или КОЗА.
2
2
Off Road (преди 1 годинa)
Рейтинг: 33123 | Одобрение: 7853
Много поздрави на известния бургаски океанолог, пардон рибар.Точно поради цитираната от него причина, Черно море се е превърнало не в блато, а в мъртво море. Наносите и гниещите отпадъци, които носят трите големи реки са причината за наличието на сероводород, който е несъвместим с морския живот. Самото море е почти затворено, което драстично намалява способностите за самоочистване.

Последни новини
Акценти

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама