Иззеха 1 тон кокаин при глобална операция срещу балканска престъпна мрежа

25.07.2019 / 21:53 1

Снимка pexels.com

Над един тон кокаин и три милиона евро в брой и ценности бяха иззети при глобална операция срещу трафиканти от Балканите, съобщи днес Европейската полицейска служба (Европол), цитирана от ДПА и БТА. 

Престъпната мрежа е заподозряна, че е внасяла наркотици в Европа от Южна Америка тази и миналата година с частни самолети. Смята се, че трафикантите са доставяли и хероин от Макао и Хонконг с кораби.

През май в швейцарския град Базел бяха заловени 600 кг кокаин, съобщиха Европол и швейцарската полиция. Други 421 кг бяха иззети от Хонконг.

Европол съобщи, че двама ключови членове на мрежата са арестувани в Швейцария и в Хърватия. Осъществени са общо 16 ареста в тези две страни, както и в Чехия, Сърбия и Хонконг.

При обиски в Хърватия, Чехия, Сърбия, Словения и Швейцария полицията е иззела не само кокаин, но и два милиона евро в брой, както и луксозни стоки на стойност един милион евро, като часовници и автомобили.

Акцията е била координирана от Европол и от Федералното управление на САЩ за контрол над наркотиците (DEA). Хърватската полиция е предприела разследването в началото на 2018 г.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама